< >

Alpy Oetztalskie

W tym sezonie mamy kolejną propozycję dla osób zafascynowanych Alpami Austriackimi i Tyrolem.Zapraszamy na trekking po przepięknych, wysokogórskich szlakach Alp Otztalskich

1 dzień: Wyjazd z Polski w godzinach wieczornych , przejazd przez Słowację do Austrii.

2 dzień:  Przyjazd w godzinach południowych, zakwaterowanie , czas wolny,obiadokolacja,nocleg.

3 dzień: Dolina Obergurgl

Dojazd autokarem do miejscowości Obergurgl (1927m.n.p.m.) w dolinie Gurglertal . Przejście piesze do schroniska Langtalereck(2430m.n.p.m.) i dalej do schroniska Hochwilde Haus (2860m.n.p.m.). Czas przejścia 8 godz. Suma podejścia 1000m.

Wariant krótki: Z Obergurgl dojście do schroniska Langtalereck. Czas przejścia 5 godz. Podejście 500 m.

4 dzień – Dolina Niedertal.

Dojazd autokarem do miejscowości Vent (1895m.n.p.m.)w dolinie Niedertal. Przejście piesze doliną do schroniska Martin Busch Hutte (2501m.n.p.m.). Dalej na przełęcz Niederjoch do schroniska Similaun (3019m.n.p.m.). Zejście tą samą drogą. Czas przejścia pieszego 8 godz. Suma podejść 1100m.

Wariant krótki: Z Vent przejście do schroniska Martin Busch Hutte. Czas przejścia 5 godz.. Suma podejść 600m.

5 dzień – Dolina Otztal ( Vier- See Weg)

Dojazd miejscową komunikacją na halę Stabellealm (1900m.n.p.m.). Podejście nad jezioro Hauersee do schroniska Hauerseehutte(2300m.n.p.m.).Dalej przejście do jeziora Waissersee, przejście przez przełęcz Innerberger Feldkrig (2797m.n.p.m.)do jeziora Schwarze Wand See , do schroniska Frischmannhutte (2192m.n.p.m.). Zejście przez Wenderkogl do Umhausen. Czas przejścia pieszego 10 godz. Suma podejść 1200 m.

Wariant krótki: Z hali Stabellalm przejście nad jezioro Hauersee do schroniska Hauerseehutte. Zejscie do Langefeld. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 400m. Zejście 1300m.

6 dzień – Dolina Kaunertal – Dolina Piztal.

Dojazd autokarem do doliny Kaunertal nad jezioro Gepatsch Stausee (1772m.n.p.m.) . Podejście na przełęcz Olgrubenjoch (3044m.n.p.m.). Zejście do schroniska Taschach i dalej drogą Fuldaer Hohenweg do jeziora Rifflsee i do miejscowości Mandarfen. Czas przejścia 9 godz. Suma podejść 1300m.

Wariant krótki:  W dolinie Kaunertal:  dojazd do stacji Bergrest Veissee i wyjazd kolejką gondolową na Hinterer Karlspiz (3161m.n.p.m.)

7 dzień: Dolina Ventertal.

Dojazd autokarem do miejscowości Vent (1895m.n.p.m.) w dolinie Ventertal. Wyjazd kolejką krzesełkową na halę Stableinalm (2356m.n.p.m.).Podejście do schroniska Breslauerhutte (2844m.n.p.m.). Dalej drogą Seufertweg do schroniska Vernagt (2755m.n.p.m.).Zejscie do schroniska Hochjochhospiz (2412m.n.p.m.) i doliną Rofental do Vent. Czas przejścia 8 godz. Suma podejść 800m.

Wariant krótki – Wyjazd kolejką krzesełkową i dojście do schroniska Breslauerhutte . Zejście do Rofen. Czas przejścia 5 godz. Suma podejść 600 m.

8 dzień: Dzień powrotu do kraju.

Wykwaterowanie z hotelu. Krótka wycieczka w okolicy miejsca zakwaterowania  lub przejazd do Insbrucka, zwiedzanie miasta i czas wolny ok. 4 godz. Nocny przejazd do kraju.

9 dzień:  Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Cena obejmuje:

przejazd autokarem ( klimatyzacja, barek, wc, Video), pilot, przewodnik UIMLA w górach,zakwaterowanie w hotelu**, 6 noclegów – pokoje 2,3 – os. z łazienkami,

6 śniadań, 6 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW. W cenie ujęto wszystkie wycieczki górskie, opisane w programie.