< >

Góry Grecji

Wycieczka w Góry Grecji obejmuje wycieczki w poszczególne pasma górskie leżące na terenie Grecji:

  • Góry Olimpu;
  • Góry Parnasu;
  • Góry Pindos;
  • Góry Peloponezu/Tayget.

 

W programie wejście na najwyższy wierzchołek Olimpu – Mitikas 2917 m n.p.m.
oraz Góry Pindos i Góry Parnas

Program

Termin: 2013-09-01 – 2013-09-13 (13 dni)

1 dzień: Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.

Przejazd przez Słowację i Austrię w okolice Wenecji.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: Wenecja – Igoumenitsa

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Kampanila, Most Rialto, czas wolny. Przejście do portu. Zaokrętowanie na prom. Rejs do portu Igoumenitsa w Grecji.

3 dzień: Rejs po Morzu Adriatyckim i po Morzu Jońskim do Grecji

Przypłynięcie do portu w Igoumenitsa w godzinach wieczornych. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Igoumenitsa. Nocleg.

4 dzień: Góry Pindos – Kalambaka – Meteory.

Śniadanie. Przejazd przez Góry Pindos. Wycieczka do Wąwozu Vikos w Górach Pindos. Przejazd do Kalambaki – wizyta w pracowni Ikon. Czas wolny. Zwiedzanie dwóch klasztorów zawieszonych na skałach, które są zaliczane do 7 cudów świata. W drodze powrotnej krótki postój w Dolinie Tembi, przy źródle Afrodyty. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja i nocleg

5 dzień: Góry Olimpos – Olimp (2917 m n.p.m.)

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na najwyższy szczyt Grecji – Olimp. Wędrówka szlakami Parku Narodowego, wpisanego na listę UNESCO rezerwat boisfery.
Dojazd autokarem w okolice schroniska Prionia 1200 m.n.p.m.

Wariant 1: Wejście na Olimp: wierzchołek Skolio 2911m. i Skala 2866m.Przy dobrych warunkach pogodowych próba wejscia na Mitikas 2918 m. Zejscie tą samą drogą. Czas przejścia w obie strony ok. 11 godz. Wysokość do pokonania  – 1700 m.

Wariant 2:  Dojazd do schroniska Prionia, przejście 3 godz. do schroniska Spilios Aghapitos 2000m.n.p.m.  skąd roztacza się wspaniały widok na cały masyw Olimpu. Powrót tą  samą drogą. Czas przejścia ok. 6 godz. Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: Park Narodowy Góry Olimp – wycieczka

Śniadanie. Całodzienna wycieczka górska w masyw Olimpu na płaskowyż Muss: dojazd autokarem do parkingu Gortsia 1100 m.n.p.m, Przejście na Muses Plateau 2600 m do schroniska Kakalos ( ok. 5 godz.). Zejście tą samą drogą. Czas przejścia: ok.10 godz. Wysokość do pokonania 1500 m.Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: Termopile i Delfy

Śniadanie. Przejazd w Góry Parnas – po drodze zwiedzanie: Termopile: pomnik Leonidasa, Delfy, Święty Krąg czyli Sanktuarium Apollina, Źródło Kastalskiei Sanktuarium Ateny. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: Liakoura (2455 m n.p.m.)

Śniadanie. Wycieczka piesza w Góry Parnas. Wejście na najwyższy szczyt Gór Parnas – Liakourę (2455 m n.p.m.)

Wariant 1: dojazd autokarem do Ski Center Kelaria 1400 m.n.p.m. Wyjście na najwyższy szczyt Gór Parnasu Liakourę 2455 m.n.p.m. – ok. 4 godz. Wysokość do pokonania 800 m. Zejście ta samą trasą. Czas przejścia ok. 7 godz.


Wariant 2: Dojazd autokarem do Ski Center Kelaria . Wejście na szczyt Gerondvrakos 2389 m.n.p.m. – ok. 3 godz. 
Czas przejścia łącznie ok. 5 godz., różnica wzniesień ok. 600 m. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9 dzień: Ateny i Peloponez

Śniadanie. Przejazd do portu Pireus i do historycznego centrum Aten. Zwiedzanie: Akropol, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski,  Forum Romanum, starożytna Agora. Przejazd na Peloponez przez Kanał Koryncki. Zwiedzanie:Mykeny z grobem Agamemnona. Przejazd w okolice Sparty. Obiadokolacja
i nocleg.

10 dzień: Góry Taygetos i Przylądek Matapan

Śniadanie. Przejazd panoramiczny wzdłuż pasma Gór Taygetos – Profitis Jlias (2402 m n.p.m.) na Przylądek Matapan. Wycieczka piesza do latarni morskiej – ok. 1 godz. na przylądek Tenero (najbardziej na południe wysunięty punkt Europy). Zwiedzanie
i odpoczynek nad morzem.Obiadokolacja i nocleg.

11 dzień: Olimpia i Patras

Śniadanie. Przejazd do Olimpii. Zwiedzanie ruin stadionu olimpijskiego. Przejazd do portu w  Patras. Zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Włoch.

12 dzień: Przypłyniecie do Włoch.

Wyjazd do kraju.

13 dzień: Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.