Wulkany Włoch

Program

Termin: 2014-04-23 – 2014-05-04 (12 dni)

Zobacz  film:

Wyspy Liparyjskie- Vulcano 

Wyspy Liparyjskie – Isole Eolie

Wyspy Liparyjskie – Stromboli

Sycylia , zwiedzanie Taorminy

Dzień 1: Wyjazd z kraju we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd przez Austrię do Włoch. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy w okolicach Tarvisio.

Dzień 2: Tarvisio – Neapol.

Śniadanie. Przejazd przez włoskie regiony Friuli, Wenecja Euganejska, Emilia Romania, Toskania, Umbria, Lazio, do Kampanii w okolice Neapolu. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Neapolu.

Dzień 3: Wezuwiusz – Pompeje – Neapol.

Śniadanie. Przejazd pod  wulkan Wezuwiusz. Wejście na Wezuwiusz – wycieczka z przewodnikiem dookoła krateru. Przejazd do Starożytnych Pompei – zwiedzanie. Przejazd do Neapolu. Krótkie zwiedzanie neapolitańskiej starówki od Piazza Garibaldi do Via Toledo: Porta Capuana, katedra San Gennaro, Bazylika Santa Restituta z czasów gdy panował Konstantyn Wielki. Przejście do portu, zaokrętowanie na prom – nocny rejs na Sycylię.

Dzień 4: Sycylia – Milazzo – Wyspy Liparyjskie – Vulcano.

Przypłynięcie na Sycylię. Przejazd do portowego miasta Milazzo. Przeprawa promem na najbliższą z wulkanicznych wysp archipelagu – Wyspę Vulcano. Wycieczka z Porto di Levante na krater wulkanu Vulcano ( 391 m n.p.m.). Po zejściu kąpiel w morzu lub gorących wodach Fumaroli. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Wyspy Liparyjskie – Lipari.

Śniadanie. Przeprawa na najpopularniejszą z Wysp Eolskich, Wyspę Lipari. Zwiedzanie miasta: Starówka, Wzgórze Zamkowe i Teatr Grecki, Muzeum Wysp Eolskich, kościoły. Spacer na wierzchołek wygasłego wulkanu Lipari. Powrót do portu – rejs na Vulcano, kąpiele w fumarolach. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Wyspy Liparyjskie – Panarea – Stromboli – Vulcano.

Śniadanie. Przeprawa na wyspę Panarea, najmniejszą i najpiękniejszą z Wysp Eolskich – czas wolny. Rejs na Wyspę Stromboli – dojście pod krater – obserwacja erupcji czynnego wulkanu Stromboli. Rejs wokół Stromboli – obserwacje erupcji z morza. Powrót późną nocą na Vulkano. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Sycylia – Milazzo – Taormina

Śniadanie. Przeprawa promem do Milazzo. Przejazd do Taorminy – najsłynniejszego kurortu na Sycylii. Wjazd na Monte Tauro,zwiedzanie miasta: Teatr Grecki, Starówka i ogrody. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Sycylia – Wulkan Etna

Śniadanie. Przejazd pod Etnę. Całodzienna wycieczka pod kratery boczne Etny – dla chętnych wjazd kolejką linową i dojazd samochodem terenowym. Degustacja słynnego miejscowego trunku „Ognie Etny”. Zejście do parkingu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9: Sycylia – Wybrzeże Morza Jońskiego – Syrakuzy

Śniadanie. Przejazd wybrzeżem Morza Jońskiego do Syrakuz. Zwiedzanie dwóch wysp: Wyspa Ortygia – Stare Miasto i Katedra, Wyspa Achradina, która w przeszłości była centrum handlowym Starożytnych Syrakuz, Muzeum Archeologiczne i nowożytne Sanktuarium Maryjne. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Sycylia – Palermo – nocny rejs po Morzu Śródziemnym

Śniadanie. Przejazd do Palermo. Zwiedzanie Palermo: Starówka, Katedra, Port. Zaokrętowanie na prom do Genui lub Livorno. Nocny rejs po Morzu Śródziemnym.

Dzień 11: Przypłynięcie do Genui lub Livorno w godzinach wieczornych.

Wyjazd od kraju. Przejazd nocny przez Włochy i Austrię.

Dzień 12: Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

 

Cena: 1500 zł + 480 euro

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem;
  • pilot, przewodnik;
  • bilet na prom  z Neapolu na Sycylię i z Palermo do Genui;
  • 8 noclegów w hotelach**/*** – pokoje 2,3,4 osobowe;
  • 2 noclegi na promie – kabiny 4-osobowe, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW.